ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta Bartoszyce
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Prezentacja

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Burmistrz Miasta Bartoszyce Piotr Petrykowski

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2008-07-15 11:29:50 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne

Akapit nr - brak tytułu

PIOTR PETRYKOWSKI –  wybrany na burmistrza 30 listopada 2014 r.
Zaprzysiężony 9.12.2014 r.
 
Urodzony 30 kwietnia 1977 r. w Olsztynie.
Od urodzenia mieszkaniec Bartoszyc, żonaty od 2003 r. (żona Urszula), ojciec Oskara (ur. 2009 r.)
Praca w organach przedstawicielskich:
Radny Rady Miasta Bartoszyce kadencji 2010-2014, wybrany 144 głosami; Przewodniczący Klubu Radnych SLD w Radzie Miasta Bartoszyce do czasu objęcia zaszczytnej funkcji Opiekunem Młodzieżowej Rady Miasta Bartoszyce (orędownik, współtwórca struktur młodej rady, twórca ich statutu i prawa wyborczego; wraz z dyrekcjami  szkół  gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych przeprowadził i nadzorował wybory do I i II kadencji MRM Bartoszyce, funkcję opiekuna pełnił do czasu powstania struktur nowej Młodzieżowej Rady).
Od początku kadencji członek dwóch komisji stałych RM Bartoszyce:
KOMISJI  EDUKACJI, KULTURY, SPORTU i SPRAW RODZINY,
KOMISJI REWIZYJNEJ.
Od 03.2013 r. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej RM Bartoszyce.
 
Działania społeczne /skrót/:
Od lat młodzieńczych sportowiec, aż do ukończenia LO im. S. Żeromskiego – reprezentujący Bartoszyce  w piłce ręcznej /szereg osiągnięć drużyny, największe wicemistrzostwo Polski/;  harcerz do roku ukończenia szkoły podstawowej;
Od wielu lat działacz społeczny w zakresie kultury, oświaty i zdrowia; regionalny poeta, scenarzysta; animator kultury, promotor zdrowia i sportu, wolontariusz, darczyńca; współzałożyciel kilku bartoszyckich stowarzyszeń,  współorganizator od 2012 roku cyklu DNI OSADNIKA – charytatywnego pikniku rodzinnego – święta sportu i muzyki, na którym zbierane są fundusze na rzecz leczenia młodych mieszkańców Bartoszyc; działa obecnie w klubie Honorowych Dawców Krwi w Bartoszycach, współorganizując od 2009 roku akcje letnie i zimowe poboru krwi,  promujące ideę krwiodawstwa; od 2007 roku prowadził coroczną społeczną akcję pomocy w wypełnianiu rocznych zeznań podatkowych PIT, służąc doradztwem finansowo-księgowym mieszkańcom Bartoszyc i okolic;
wyróżniony wolontariusz w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 2013 r. /5 grudnia/ statuetką Burmistrza Miasta Bartoszyce, otrzymał dziesiątki dyplomów i podziękowań za swoją działalność społeczną i charytatywną. Doświadczony i skuteczny w działaniu. Zjednujący grupę ludzi, z którą pracuje i przebywa.
Doświadczenie zawodowe:
1) w latach 1996-2002 w Białymstoku:
- zawodowy Sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD woj. podlaskiego,
- zlecenia z zakresu prac biurowych i asystenckich;
2) w latach 2003-2014 w Bartoszycach:
-  pracownik REAL-INVEST NIERUCHOMOŚCI, Biuro Pośrednictwa Wycen i Projektowania na stanowiskach: referent administracyjno-biurowy, kasjer i pośrednik kredytowy, asystent rzeczoznawcy majątkowego, główny księgowy,  specjalista ds. kadr i płac;
- w Stowarzyszeniu Nowatorski Ośrodek Rozwoju Artystycznego, przez okres 19 miesięcy: Księgowy projektu MiKS /rozliczanie projektu unijnego, specjalista ds. kadr i płac, księgowe wypełnianie wniosków o płatność/;
- w Spółdzielni Socjalnej DOBRA EKONOMIA, przez pewien okres (około roku) – główny księgowy;
- w latach 2008-2014  na umowy zlecenia i o dzieło: animator dziecięcy, artysta estradowy, wodzirej, konferansjer / w tej działalności wielokrotnie społecznie/.
 
Polityka /skrót/:
Pierwszy kontakt z działalnością polityczną – jesień 1995 r. – udział w pracach sztabu wyborczego kandydata na Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, od tego też czasu członek SdRP, do jej rozwiązania (w tym czasie przewodniczący Frakcji Młodych SdRP w Bartoszycach, członek Zarządu Powiatowego SdRP w Bartoszycach, a po wyjeździe na studia członek Zarządu Rady Wojewódzkiej SdRP województwa (wówczas) białostockiego, skarbnik Rady Miejskiej w Białymstoku, przewodniczący Frakcji Młodych SdRP województwa białostockiego).
Od 1999 r. Sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD woj. podlaskiego, (przez 1,5 roku była to funkcja etatowa) – twórca organizacji na poziomie województwa podlaskiego.
Od 2002 r. po powrocie do Bartoszyc, przewodniczący koła SLD w Bartoszycach, potem Przewodniczący Rady Miejskiej SLD, później Skarbnik Rady Powiatowej SLD, obecnie od kilku lat Przewodniczący RP SLD w Bartoszycach, w między czasie pełniący również funkcję Wiceprzewodniczącego Wojewódzkiego Sądu Partyjnego SLD oraz  jedną pełną kadencję Członka Krajowego Sądu Partyjnego SLD ( skład 16 osobowy – przedstawiciel woj. warmińsko-mazurskiego).
« powrót do poprzedniej strony