ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta Bartoszyce
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Prezentacja

Blok przełączania pomiędzy informacjami aktualnymi i archiwalnymi

Lista informacji

Burmistrz Miasta Bartoszyce Piotr Petrykowski

Akapit nr 1 - brak tytułu

PIOTR PETRYKOWSKI – wybrany na burmistrza 30 listopada 2014 r.
Zaprzysiężony 9.12.2014 r.
 
Urodzony 30 kwietnia 1977 r. w Olsztynie.
Od urodzenia mieszkaniec Bartoszyc, żonaty od 2003 r. (żona Urszula), ojciec Oskara (ur. 2009 r.) i Dominika (ur. 2017 r.)
 
 
Praca w organach przedstawicielskich:
Radny Rady Miasta Bartoszyce kadencji 2010-2014, Przewodniczący Klubu Radnych SLD w Radzie Miasta Bartoszyce do czasu objęcia zaszczytnej funkcji Opiekunem Młodzieżowej Rady Miasta Bartoszyce (orędownik, współtwórca struktur młodej rady, twórca ich statutu i prawa wyborczego; wraz z dyrekcjami  szkół  gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych przeprowadził i nadzorował wybory do I i II kadencji MRM Bartoszyce, funkcję opiekuna pełnił do czasu powstania struktur nowej Młodzieżowej Rady).
Od początku kadencji członek dwóch komisji stałych RM Bartoszyce. Od 03.2013 r. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej RM Bartoszyce do końca kadencji w Radzie Miasta Bartoszyce.
 
 
Działania społeczne /skrót/:
Od lat młodzieńczych sportowiec, aż do ukończenia LO im. S. Żeromskiego – reprezentujący Bartoszyce w piłce ręcznej /szereg osiągnięć drużyny, największe wicemistrzostwo Polski/; harcerz do roku ukończenia szkoły podstawowej.
Od wielu lat działacz społeczny w zakresie kultury, oświaty i zdrowia; regionalny poeta, scenarzysta; animator kultury, promotor zdrowia i sportu, wolontariusz, darczyńca; współzałożyciel kilku bartoszyckich stowarzyszeń, współorganizator od 2012 roku cyklu DNI OSADNIKA – charytatywnego pikniku rodzinnego – święta sportu i muzyki, na którym zbierane są fundusze na rzecz leczenia młodych mieszkańców Bartoszyc; działa obecnie w klubie Honorowych Dawców Krwi w Bartoszycach, współorganizując od 2009 roku akcje letnie i zimowe poboru krwi,  promujące ideę krwiodawstwa; od 2007 roku prowadził coroczną społeczną akcję pomocy w wypełnianiu rocznych zeznań podatkowych PIT, służąc doradztwem finansowo-księgowym mieszkańcom Bartoszyc i okolic. Wyróżniony wolontariusz w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 2013 r. /5 grudnia/ statuetką Burmistrza Miasta Bartoszyce, otrzymał dziesiątki dyplomów i podziękowań za swoją działalność społeczną i charytatywną. Doświadczony i skuteczny w działaniu. Zjednujący grupę ludzi, z którą pracuje i przebywa.
 
 
Doświadczenie zawodowe:
1) w latach 1996-2002 w Białymstoku:
– zawodowy Sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD woj. podlaskiego,
– zlecenia z zakresu prac biurowych i asystenckich;
2) w latach 2003-2014 w Bartoszycach:
– pracownik REAL-INVEST NIERUCHOMOŚCI, Biuro Pośrednictwa Wycen i Projektowania na stanowiskach: referent administracyjno-biurowy, kasjer i pośrednik kredytowy, asystent rzeczoznawcy majątkowego, główny księgowy,  specjalista ds. kadr i płac;
– w Stowarzyszeniu Nowatorski Ośrodek Rozwoju Artystycznego, przez okres 19 miesięcy: Księgowy projektu MiKS /rozliczanie projektu unijnego, specjalista ds. kadr i płac, księgowe wypełnianie wniosków o płatność/;
– w Spółdzielni Socjalnej DOBRA EKONOMIA, przez pewien okres (około roku) – główny księgowy;
– w latach 2008-2014  na umowy zlecenia i o dzieło: animator dziecięcy, artysta estradowy, wodzirej, konferansjer / w tej działalności wielokrotnie społecznie/.
 
 
Polityka /skrót/:
Pierwszy kontakt z działalnością polityczną – jesień 1995 r. – udział w pracach sztabu wyborczego kandydata na Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, od tego też czasu członek SdRP, do jej rozwiązania (w tym czasie przewodniczący Frakcji Młodych SdRP w Bartoszycach, członek Zarządu Powiatowego SdRP w Bartoszycach, a po wyjeździe na studia członek Zarządu Rady Wojewódzkiej SdRP województwa (wówczas) białostockiego, skarbnik Rady Miejskiej w Białymstoku, przewodniczący Frakcji Młodych SdRP województwa białostockiego).
Od 1999 r. Sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD woj. podlaskiego, (przez 1,5 roku była to funkcja etatowa) – twórca organizacji na poziomie województwa podlaskiego.
Od 2002 r. po powrocie do Bartoszyc, przewodniczący koła SLD w Bartoszycach, potem Przewodniczący Rady Miejskiej SLD, później Skarbnik Rady Powiatowej SLD, obecnie od kilku lat Przewodniczący RP SLD w Bartoszycach, w między czasie pełniący również funkcję Wiceprzewodniczącego Wojewódzkiego Sądu Partyjnego SLD oraz  jedną pełną kadencję Członka Krajowego Sądu Partyjnego SLD (skład 16 osobowy – przedstawiciel woj. warmińsko-mazurskiego). Od listopada 2018 r. bezpartyjny.
 
Wybrany na drugą kadencję Burmistrza Miasta Bartoszyce. W II turze wyborów uzyskał 5683 głosów (64.43% głosów).

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Miasta Bartoszyce
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Piotr Petrykowski
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2008-07-15
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Piotr Petrykowski
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2008-07-15 11:28:24
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2008-07-15 11:29:50
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2019-05-17 12:36:51
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
17660 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »