ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta Bartoszyce
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Program Rewitalizacji Miasta Bartoszyce na lata 2016-2022

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Zgłoś swoje przedsięwzięcie do Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Bartoszyce na lata 2016-2022.

Informacja ogłoszona dnia 2016-06-13 15:02:28 przez Łukasz Czerwonka

Akapit nr 1 - brak tytułu

Szanowni Mieszkańcy, Organizacje pozarządowe, Przedsiębiorcy oraz inne grupy nieformalne Bartoszyc. W związku z trwającymi pracami nad przygotowaniem Programu Rewitalizacji Miasta Bartoszyce na lata 2016-2022 zachęcamy do zgłaszania propozycji przedsięwzięć rewitalizacyjnych. Wnioskodawcą przedsięwzięcia rewitalizacyjnego, może być każdy, kto zamierza realizować przedsięwzięcie rewitalizacyjne na obszarze rewitalizacji. O dofinansowanie projektów rewitalizacyjnych można ubiegać się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 (szczególnie w ramach Osi Priorytetowej 8 „Obszary wymagające rewitalizacji”), jeżeli projekty te wynikają z programu rewitalizacji, tzn. są zaplanowane w programie i ukierunkowane na osiągnięcie jego celów.
 
Serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjne, na których przedstawione zostaną założenia Programu Rewitalizacji Miasta Bartoszyce na lata 2016-2022, obszary rewitalizowane, zasady planowania przedsięwzięć rewitalizacyjnych oraz sposób ich zgłaszania do programu. Spotkania odbędą się w dniach 20 kwietnia 2016 r., godz. 16.00 i 27 kwietnia 2016 r. o godz. 16.00 w Bartoszyckim Domu Kultury.
Planowane przedsięwzięcia rewitalizacyjne należy zgłaszać w formie Wniosku przedsięwzięcia rewitalizacyjnego (do pobrania poniżej). Otwarty nabór przedsięwzięć, które mogą być ujęte w Programie  będzie trwać od  22.04.2016 r. do 16.05.2016 r. do godz. 16.00. Wnioski można składać w Urzędzie Miasta Bartoszyce, ul. Bohaterów Monte Cassino 1, 11-200 Bartoszyce, sekretariat, pok. nr 14, lub drogą mailową na adres (w tym przypadku należy wcześniej wydrukować wniosek, podpisać go i wysłać w postaci skanu). Zasady konstruowania przedsięwzięć zostały opisane we Wniosku. Przed wypełnieniem wniosku należy zapoznać się z w/w zasadami.
 
Program rewitalizacji to inicjowany, opracowany i uchwalony przez radę gminy, wieloletni program działań w sferze społecznej, gospodarczej, przestrzenno-funkcjonalnej, technicznej i środowiskowej, z wyznaczonym obszarem rewitalizacji, zmierzający do wyprowadzenia tego obszaru ze stanu kryzysowego oraz stworzenia warunków do zrównoważonego rozwoju. W programie niezmiernie ważna jest koncentracja na wskazanym terenie działań podejmowanych przez różne podmioty – zarówno publiczne, jak i organizacje pozarządowe, przedsiębiorców oraz samych mieszkańców.
 
Obszar rewitalizacji to obszar cechujący się szczególną koncentracją zjawisk społecznych, współwystępujących z negatywnymi zjawiskami w co najmniej jednej z następujących sfer - gospodarczej, środowiskowej, przestrzenno-funkcjonalnej, technicznej. Wyznaczony w programie obszar rewitalizacji nie może obejmować terenów większych niż 20% powierzchni miasta oraz zamieszkałych przez więcej niż 30% mieszkańców i może być podzielony na podobszary, co ma miejsce w przygotowywanym przez nas dokumencie.
 
Szczegółowe informacje na temat planowania przedsięwzięć oraz wypełnienia Wniosku mogą Państwo do uzyskać od następujących osób:
– Karol Tomaszewski, Grupa Doradcza Primus s.c. z Olsztyna, tel.: 89 541 33 70, e-mail:
– Monika Rejf – Zastępca Burmistrza Bartoszyc, tel. 695930028, e-mail:

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Miasta Bartoszyce
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Monika Rejf
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2016-06-13
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Monika Rejf
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2016-06-13 14:35:51
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2016-06-13 15:02:28
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2019-01-02 14:00:36
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
1230 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony